Хочеш відкрити сток-бізнес?

204.jpg

Ну що ж, хочеш значить можеш - головне не затягуй з рішеннями і діями. Насамперед визначся чи потрібно воно тобі, чи готовий ти заплисти часом в жорсткі і безпощадні глибини сток-бізнесу і стати хоча б маленькою акулою, а згодом можливо і "великою рибою" у цьому ланцюзі збуту одягу. Чи цікавить тебе одяг? Ти дійсно розбираєшся в модному одязі, щоб твій майбутній сток окуповувався, а на складах не "застигали" гори нецікавого покупцеві одягу. Чи любиш ти сам (сама) виглядати по-свіжому і по-новому в модному одязі, не витрачаючи на це величезних грошей?


За соціологічними дослідженнями сток-бізнесмени починають стоковий бізнес через 3 основних і в більшості випадків єдині 3 причини. Перша - це мінімальна сума грошей, яка необхідна для того, щоб почати стоковий бізнес, і яка досить швидко окупиться. Друга - це те, що стоковий одяг, це не секонд-хенд, і не китайський бракований "конвеєр", це - якісний брендовий одяг, який приємно продавати і одягати. Третя причина - ваша небайдужість до брендового одягу, адже, Ви любите одяг? Якщо так - то вперед, почніть планування вашого майбутнього стокового бізнесу прямо зараз.


Складіть чіткий, не перезавантажений бізнес-план, який і для самого себе буде зрозумілим, і в банк з ним можна буде піти, і майбутнім інвесторам стокового одягу показати. Розкладіть все по поличках, і тоді ви побачите, як один за іншим будуть виконуватися ваші пункти та підпункти. Поставтеся до написання вашого "сток-бізнес плану" з певною серйозністю, щоб в майбутньому ви могли порівняти те, з чого ви починали, з тим, куди ви піднялися. Чим краще ви все продумаєте, тим легше буде почати. Не заплутуйте незрозумілими кроками, нераціональними непродуманими діями, випадковостями, ні себе ні своїх потенційних майбутніх партнерів і інвесторів.


Оцініть витрати. Ви повинні прорахувати чітку суму, навіть "з верхом", щоб грошей вам вистачило на все про все, і ще залишилося щось для обороту. Взагалі, Ви повинні зрозуміти, що суть стоку і Ваш прибуток з одягу, це обробка вашого стокового одягу. Чим частіше Ваш сток оновлюється, тим більше покупців і більше грошей. Запам'ятайте собі ще одну важливу деталь в стоковому бізнесі - це економія. Ви повинні намагатися економити - на оформленні, на оренді, на персоналі. Але це не означає що це має бути черговий жахливий сток одягу типу "секонд-хенду". Оформлення вашого стоку одягу має бути простим, але має запам'ятовуватися, виділятися якимось кольором, або знаком, або шрифтом простої вивіски, але яка буде кидатися в очі. Щодо оренди - це вже залежить від ваших планів. Ви можете знімати величезний зал, а можете реалізовувати свій одяг і в невеличкій кімнатці, головне, щоб покупцеві вистачало місця для фантазувань. Помістіть сток магазин ближче до свого покупця - ходовий варіант - у спальних районах, біля автобусних зупинок, супермаркетів. Не потрібно зазіхати на центральні вулиці свого міста, це влетить вам у копієчку. Важливим в магазині сток-одягу є роль продавця. Вам потрібні комунікабельні, молоді, розбірливі в моді люди, які допоможуть клієнтові з приміркою одягу, з вибором, будуть раді з ним спілкуватися і залишати найкращі враження, щоб клієнт мав бажання купити Ваш одяг, і незабаром прийти ще раз в Ваш сток-магазин . Економія тут буде полягати в тому, що багато персоналу вам не треба. Головне, щоб було кому розкладати одяг, стежити за охайністю в сток-магазині і не допускати злодійства. Але кожен з них повинен бути хорошим консультантом і помічником, утворивши з вами одну єдину сильну команду зі спільною метою.


Далі - про сам одяз. Де купити якісний одяг? Де дістати модний одяг? Ви повинні знати актуальні тренди, щоб вибирати одяг дійсно ходовий, який не буде надовго затримуватися у Вас на манекенах або на складі вашого стоку. Ви повинні справити враження на покупця якістю свого одягу, тому намагайтеся не підкладати своїм клієнтам "кота в мішку", і перевіряйте одяг який ви купуєте в інвесторів на наявність браку, який може стати "мертвим вантажем" (тобто одягом, який ніхто не захоче купувати).


Головна - мета, бажання і план дій, а також завзятість і готовність трохи попотіти і понервувати. Удачі в починаннях!


Автор Кушик Ульяна